Το δεύτερο μέρος από το κουαρτέτο για πιάνο έργο 493 του Wolfgang Amadeus. Οι Mozartean Players είναι άφθαστοι δεξιοτέχνες οργάνων εποχής: Steven Lubin – fortepiano [το όργανο (φωτό) στο οποίο συνέθετε ο Mozart, προάγγελος του σημερινού πιάνου], Stanley Richie – classical violin, Myron Lutzke – classical cello, David Miller – classical viola
![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2019/12/41NCMNA3VHL.jpg?resize=303%2C300&ssl=1)
(Visited 141 times, 1 visits today)
Discover more from OANNES
Subscribe to get the latest posts sent to your email.