![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2023/12/december-3.gif?resize=500%2C500&ssl=1)
Το επικό, ορχηστρικό φινάλε ενός ακόμα άλμπουμ, αντιπροσωπευτικού μιας εκρηκτικά δημιουργικής περιόδου για τον Frank Zappa. Η επιγραφή στο εξώφυλλο υποδηλώνει ένα sequel του Hot Rats, πράγμα το οποίο δεν ακούγεται ακριβώς – όχι ότι έχει σημασία // The epic, orchestral finale of another album representative of an explosively creative period for Frank Zappa. The inscription on the cover suggests a sequel to Hot Rats, something that isn’t quite heard – not that it matters.
![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2020/01/cover_441881362016_r.jpg?resize=710%2C698&ssl=1)
Discover more from OANNES
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Fabulous!
Dear Frank,
I miss you!