![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2023/01/Screenshot_2023-01-15-Edit-Post-ABBA-DANCING-QUEEN-1976-‹-OANNES-—-WordPress.png?resize=107%2C48&ssl=1)
Οι Neil Cowley Trio, ενεργοί στα ‘00s και τα ’10s, υπήρξαν από τα πιο ενδιαφέροντα σχήματα της βρετανικής “post-jazz” [ό,τι και αν σημαίνει αυτό] σκηνής.
Το κομμάτι που ακούμε, συνεχίζοντας το αφιέρωμά μας, βρίσκεται στο άλμπουμ Touch And Flee, που οι NC – πιάνο, Rex Horan – μπάσο και Evan Jenkins – ντραμς κυκλοφόρησαν το 2014.
Neil Cowley Trio, active through the 00s until and the ’10s were one of the most interesting outfits in the British “post-jazz” scene [whatever the term means].
The track we hear, continuing our tribute, is on the Touch And Flee album of 2014. The band ; NC – piano, Rex Horan – bass and Evan Jenkins – drums.
![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2023/01/a3522066005_10.jpg?resize=710%2C627&ssl=1)
Discover more from OANNES
Subscribe to get the latest posts sent to your email.