Συνδυάζοντας το ανωτέρω βίντεο με τη στερεότυπη απάντηση [“πού το βρήκατε τόσο μίσος μέσα σας;”] του κυρίου Παπαδημητριάδη στους επικριτές του * συνειδητοποείς ότι η extremely low IQ κυρία, την οποία δεν μισώ αλλά συμπονάω – αν και δεν θα’ πρεπε, προσανατολίζει εντέχνως τη συζήτηση στο …hate speech** και τον “απτό” κίνδυνο που αντιπροσωπεύει για την κοινωνία, όντας ο προθάλαμος βίαιων πράξεων. Ζητούμενο φυσικά, η απαγόρευσή του.
Μισείς ας πούμε, κάποιον που σε έχει βλάψει, που εξακολουθεί να βλάπτει εσένα και τους δικούς σου ανθρώπους; ε τότε δεν χρειάζεται συζήτηση… είσαι ικανός για όλα.
* “Tο Άρι” στο οποίο πήρε συνέντευξη ο ψυχίατρος, κάτω, σε hotline ad που τρεντάρει στο Twitter…
** το τι είναι hate speech και τι όχι, ορίζεται απ’ την ίδια και τον κύριο Παπαδημητριάδη.
![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2024/03/Screenshot-2024-03-12-at-21-56-08-Αριστοτελους-Search-_-X.png?resize=660%2C900&ssl=1)
Discover more from OANNES
Subscribe to get the latest posts sent to your email.