Συγκέντρωση στο γκέτο της Μενάνδρου (Ομόνοια) φιλότουρκων Πακιστανών για να ζητήσουν την τιμωρία του "άπιστου" που ξυλοκόπησαν διότι αντέδρασε κατά την κλοπή.
— Σταυροφόρος (@stavroforos_) December 7, 2019
Ο γνώριμος της Ιντερπόλ κι ο συνεταίρος του επαγγελματίας "ανθρωπιστής", προσπαθούν να υποκινήσουν βίαια επεισόδια. pic.twitter.com/TilYxIfyMc
Αναδημοσιεύω ανάρτηση στο Twitter συνοδευόμενη από βίντεο… Το άτομο που απευθύνεται στο αλαλάζον πλήθος είναι ο πρόεδρος των εν Ελλάδι Πακιστανών Τζαβέντ Ασλάμ. Εϊναι ο ίδιος που φώναζε “Όπεν δη μπόρντερ” με τηλεβόα στην πορεία του Πολυτεχνείου…[βλ. post ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΕΣ]. Αν προσέξει κανείς στα δευτερόλεπτα 42-45, διακρίνονται σαφώς οι λέξεις “τούρκιε”, “μουσουλμάν”, “μίλιταρ”. Το τι ακριβώς λέει ο ρήτωρ, ένας Θεός το ξέρει…Η υπόθεση αφορά τον ξυλοδαρμό ανθρώπου από Πακιστανούς στο κέντρο της Αθήνας. Οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι έβριζε τον Προφήτη και τον Αλλάχ [προφανώς αυτό, στο μέλλον, θα γίνει και εδώ αποδεκτό ως λόγος λυντσαρίσματος]. Ο ίδιος ισχυρίζεται οτι έβριζε μεν, αλλά επειδή κάποιοι από αυτούς επιχείρησαν να τον ληστέψουν…
![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2019/12/Προσφυγοπούλα-1.jpg?fit=710%2C533&ssl=1)
Discover more from OANNES
Subscribe to get the latest posts sent to your email.