![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2023/05/ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ-1.png?resize=528%2C539&ssl=1)
Στο περιθώριο της “πολιτικής” αναμέτρησης [το θέμα προέκυψε on election day] “το Twitter” παίρνει θέση, ως …δικαιούται άλλωστε, στα αλληλοφαγώματα της Τσιτσιπο-οικογένειας.
Προσωπικά απορώ, ως μνήμων άνθρωπος : τόσο εγώ, όσο και διάφοροι παιδικοί μου φίλοι, μιλούσαμε με παρόμοιο [προσωπικά, και με χειρότερο] τρόπο στους γονείς μας, χωρίς αυτό να υποδηλώνει κάποια έλλειψη σεβασμού ή αγάπης. Οι ίδιοι οι γονείς ήταν συνήθως πολύ έξυπνοι για να θεωρήσουν κάτι τέτοιο.
Τι είδους επιστροφή στο κατηχητικό είναι αυτή εδώ;
Τι είδους ψυχική καχεξία είναι αυτή που καλλιεργείται;
Το λέω γιατί η συμπεριφορά του παιδιού στο γονιό, έχει κάτι απ’ τη συμπεριφορά στην εξουσία του μετέπειτα ενήλικου.
![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2023/05/ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ-2-1.png?resize=618%2C273&ssl=1)
(Visited 57 times, 1 visits today)
Discover more from OANNES
Subscribe to get the latest posts sent to your email.