Με δεδομένο ότι τα media λειτουργούν όχι απλώς ως φερέφωνα του κυβερνητικού μπλοκ [δεν εννοώ την κυβέρνηση] αλλά και ως “μπράβοι”, και ως ταχυδακτυλουργοί αποσπώντες την προσοχή του κοινού όποτε η περίσταση το επιβάλλει : μια ματιά στην screen shot από το “άνοιγμα” του in.gr, δίνει μια ιδέα του αληθινού θέματος των ημερών, και του distraction που επιχειρείται με το μη-θέμα των Παλαιοχριστιανών Κορινθίας. Με άδηλο σκοπό, εκ παραλλήλου, την ταύτιση των τελευταίων με τους εχθρούς της “προόδου”, όπως αυτή εκφράζεται από το νομοσχέδιο για την τεκνοθεσία των ΛΟΑΤΚΙ.
![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2024/02/Screenshot-2024-02-20-at-12-36-58-In.gr-Τελευταία-Νέα-και-ειδήσεις-καθημερινά-και-ζωντανά-24ωρη-ενημέρωση-Ελλαδα-Αθλητικα-World-News-lifestyle-Cars-Υγεία-κ.α.png?resize=585%2C727&ssl=1)
Discover more from OANNES
Subscribe to get the latest posts sent to your email.