Άλλο ένα τραγούδι που θυμήθηκα με την ιστορία των Παλαιοχριστιανών – όχι ότι ο άνθρωπος έχει, απ’ όσο ξέρω, σχέση με τέτοιου είδους “δόγματα”, ή με οποιαδήποτε.
Από τον δεύτερο δίσκο του θρυλικού prog-rocker Ηρακλή Τριανταφυλλίδη με την Λερναία Ύδρα ‘Παίζεις Με τις Μηχανές’, του 1981. Θαυμάσια η ερμηνεία εδώ του Νίκου Ζιώγαλα.
![](https://i0.wp.com/oannes.gr/wp-content/uploads/2024/02/R-4667374-1395475303-4844.jpg?resize=600%2C596&ssl=1)
(Visited 61 times, 1 visits today)
Discover more from OANNES
Subscribe to get the latest posts sent to your email.